top of page

Acerca de

Logo-Frame.png
אישה.png

הצוות שלנו

חולמים
חוקרים יוצרים

אבינעם.jpg

 אבינעם דורון  מנהל

אבינועם הגיע לירוחם בגרעין נח"ל לפני למעלה משלושים שנים, ומאז הוא כאן. במהלך השנים הוא התנדב במרכז המדעים, כמהנדס ברובוטיקה וכמוביל פרוייקטי חקר לתלמידי פיזיקה במקביל לעבודתו בחברת הייטק. לפני 4 שנים הפך אבינעם את ההתנדבות למקצוע, עבר הסבה להוראה והצטרף לצוות ההדרכה והניהול של מרכז המדעים. אבינעם בעל תואר שלישי בהנדסה וניסיון של מעל 20 שנים בפיתוח וליווי פרוייקטים בהייטק וסימולציות מתמטיות לחברות מובילות ברחבי העולם.

"הסקרנות היא המפתח ללמידה והתפתחות מתמדת.  הדרך להגיע לכל תלמיד ותלמידה, למצות את כישוריהם ולבסס את תחושת המסוגלות שלהם להצלחה בעולם התעסוקה העתידי, עוברת דרך למידה המבוססת על יצירה ועשיה תוך פיתוח מיומנויות מגוונות." 

רז.jpg

רז שטיינמץ  ראש תחום הנדסת תוכנה

רז מגיע למרכז מדעים ירוחם אחרי שעבד 20 שנה במספר חברות הייטק בארץ ובארצות הברית. רז בעל תואר ראשון ושני במדעי המחשב והתמחה בתחום התקשורת, הסייבר ורכבים אוטונומים. כיום רז מרכז את תחום מדעי המחשב במרכז מדעים ירוחם הכולל את פרויקטי החלל והרחפנים החכמים.

 "לאחר שנים בתעשיה החלטתי להנגיש את התחומים הכי עדכניים, חדשניים ומעניינים בתחום מדעי המחשב לתלמידי התיכון כדי שיוכלו להגיע מוכנים יותר ולהשתלב ביחידות הטכנולוגיות של צה"ל, באקדמיה ובתעשיה" 

 

tehila.jpg

תהילה שילה - רכזת גן מדעי

תהילה הגיעה אלינו ממערכת החינוך, בה לימדה בשיטות מגוונות כדי להתאים לכל תלמיד בדרכו הייחודית.
אוהבת אתגרים, יצירתיות וחשיבה מורכבת. בעלת ניסיון בהוראה ובהפעלת גן מדעי ייחודי מסוגו בארץ תוך שימוש בחוויה עצמאית, טכנולוגית ובעלת מעוף.

 

מאמינה ש''כדי להתקדם צריך סקרנות וידע. אנחנו צריכים לא לשכוח לתת לילד את שניהם''.

פאולה.jpg

פאולה
לבורנטית

עבור כל מורי המדעים בירוחם, פאולה היא הכתובת כאשר צריך להתיעץ ולהכין מעבדות בפיסיקה, ביולוגיה ובכימיה. פאולה, הלבורנטית הותיקה של מרכז מדעים, מנהלת את המעבדות במקצועיות וביעילות. באירועים מיוחדים היא מדגימה לתלמידים נרגשים אש בצבעים שונים, הרי געש מתפרצים ועוד נסויים מדעיים מעוררי סקרנות.

 

אילה_edited.jpg

אילה כהן  
סמנכ"לית כספים

אחרי שנים של עבודה ככלכלנית ואנליסטית בחברות קמעונות ותעשייה מובילות במשק ושנתיים של שליחות בארה"ב בהן התבוננה מקרוב על ההבדלים בין מערכת החינוך המקומית למערכת החינוך בארץ החליטה להתמקד בתחום ובבניית הזדמנויות שוות לכלל הילדים ללא קשר למקום מגוריהם ולמצבם הסוציואקונומי

אילה בעלת תואר ראשון במנהל עסקים עם התמחות במימון ואחראית על ניהול המשרד והכספים של המרכז , לדעתה "חינוך, הוא אבן היסוד ליצירת חברה מפותחת ומתקדמת שתאפשר לילדים שלנו לשגשג בעולם ולהפוך אותו לטוב יותר. קידום החינוך, בדגש על טכנולוגיה ומדע, בירוחם ובפריפריות נוספות יאפשרו לילדים נוספים להגיע למיצוי הפוטנציאל שלהם ולתרום את חלקם המשמעותי והנדרש בעיצוב העתיד בו הם יתבגרו"

ציפי אברהם.jpg

ציפי אברהם רכזת רובוטיקה

עם תואר ראשון בפיזיקה הגיעה ציפי לעבוד עם ילדי ירוחם כמדריכת רובוטיקה והתאהבה בתחום החינוך. מרכזת וכותבת תוכניות רובוטיקה מגן ועד יב', מדריכת השתלמויות ומלווה צוותי הדרכה. עם תעודת הוראה וניסיון של הדרכה פורמלית ובלתי פורמלית של 15 שנה וניסיון של שנים רבות בהובלת קבוצות מירוחם ועד אפריקה.

מאמינה שלעולם המדע והטכנולוגיה מגיע להרוויח אנשים מכל המגזרים והאוכלוסיות השונות החל מנשים וקבוצות מיעוט המגוונות בארצנו ועד למדינות מתפתחות ברחבי העולם, תוך שימת דגש על איכות ומקצועיות.

tamar.jpg

תמר שפירא
רכזת מייקרים בחינוך

תמר שפירא, מתגוררת בירוחם, נשואה ואם לחמישה. 
בוגרת תואר בחינוך ועיצוב גרפי, ובעלת עסק עצמאי לעיצוב מזה עשור.
במהלך השנים שילבה בין הוראת האמנות, הטכנולוגיה והחיבורים בין פדגוגיה לחדשנות.
חובבת טכנולוגיה, מחשוב, אוטומציות מסוגים שונים ובעיקר חשיבה מחוץ לקופסא.
כיום משמשת כרכזת תכנית המייקרים במרכז מדעים ובמרכז החדשנות, נמצאת בקשר שוטף עם מוסדות הלימוד השונים בירוחם על מנת לתת מעטפת חינוכית- חדשנית וטכנולוגית החל מגילאי הגן ועד לתיכון.

bottom of page